Wyślij Email biuro@juratel.com.pl
Zadzwoń teraz! +48 792 251 552
Godziny pracy Pon-Sob 9:00-18:00

Planowanie systemu monitoringu od podstaw

monitoring-we-wroclawiu, Planowanie systemu monitoringu od podstaw

Planowanie systemu monitoringu od podstaw

Różnego rodzaju systemy, dzięki którym można sprawować stały nadzór nad majątkiem, cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród klientów indywidualnych. Warto jednak rozsądnie podejść do tematu i najpierw wykonać szczegółowy plan jak faktycznie system nadzoru ma wyglądać, jakie urządzenia spełnią oczekiwania oraz gdzie zostanie zamontowany. Nie wystarczy jedynie kupić kamery i zainstalować ją przed domem. Systemy nadzoru wymagają wykonania szczegółowych planów.

Oczywiście pod uwagę należy wziąć warunki atmosferyczna, na jakie system będzie narażony, dlatego urządzenie musi być jak najwyższej jakości. Pośpiech jest złym doradcą, dlatego wcześniejsze określenie swoich potrzeb, dostosowanie sprzętu do środowiska, w jakim ma pracować, jak i wykonanie prawidłowego projektu, pomorze osiągnąć zamierzony cel. W planach należy uwzględnić jaki rodzaj monitoringu spełni oczekiwania, czy bezprzewodowy, czy raczej przewodowy. Zastosowanie systemu przewodowego da na pewno gwarancje trwałości, gdyż jest on bardzo odpory na czynniki zewnętrzne. Oczywiście wybierając system kamer bezprzewodowych, nie należy sądzić, iż nie wymaga on przewodów, bo każda kamera musi być podłączona do zasilacza lub nadajnika.

Kamery cctv przewodowe

Na pewno instalacja przewodowa bardziej sprawdzi się w domu i zapewni dłuższą żywotność. Na etapie planowania nie można zapomnieć o wyborze odpowiedniej kamery, a zwłaszcza jej rozdzielczości. Prócz monitoringu warto również zadbać o prawidłowy projekt systemu alarmowego, który również zapewni prawidłową ochronę mienia.

Bezpieczny dom dzięki monitoringowi

Popularność systemu monitoringu z dnia na dzień zyska coraz większa popularność. Jest to bardzo dobry sposób ochrony własnego mienia przed włamaniem. Idealnie sprawdzi się zarówno w dużych firmach, jak i w domach prywatnych, gdzie chętnie jest montowany. Najczęściej montowane są kamery sieciowe, cóż nie są kosztowne i można przebierać wśród różnych modeli, jednak sugerowanie się jedynie ceną, a nie faktycznymi potrzebami nie zapewni prawidłowej ochrony. Automatyka domu Wrocław.

Rozdzielczość kamery cctv

Przed zakupem warto zastanowić się jaki obraz będzie potrzebny, ogólny czy szczegółowy, jakie oświetlenie jest zamontowane w miejscu, gdzie ma pracować kamera, a także czy będzie narażona bezpośrednio na czynniki atmosferyczne. Dobrym wyborem będzie zakup monitoringu o wysokiej rozdzielczości, który charakteryzuje się bardzo dobrą jakością obrazu. Taki sprzęt nie jest tani, ale na pewno da zadowalające efekty. Same parametry urządzenia również powinny być brane pod uwagę przy zakupie, a także szczelność, jaką posiada. Wbrew pozorom nie jest łatwo wybrać dobre urządzenie, zwłaszcza iż na rynku jest bardzo wiele modeli o różnej cenie i rozdzielczości.

Obszar widzenia kamery przemysłowej

Jeśli monitoring ma służyć w domu, nie należy zapominać o wcześniejszym sprawdzeniu jaki zasięg posiada, to znaczy jaką przestrzeń obejmuje. W tym przypadku polecane są małe dyskretne kamery, które nie będą rzucały się w oczy, a także nie zepsują ogólnej wizualizacji budynku. Szczególnie polecane są kamery sieciowe, posiadające wysoką jakość, więc warto je wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru.

NOWOCZESNY MONITORING 4K

Nowoczesny o wysokiej rozdzielczości monitoring 4K zapewni idealny poziom obrazu, jak i znacznie poprawi jego jakość. Dotychczas taką rozdzielczość można było spotkać jedynie przy telewizji, jednak nowoczesne rozwiązania technologiczne idealnie sprawdzą się także w systemach do stałego monitorowania. Taki rodzaj monitoringu opiera się na istniejących już rejestratorach IP i kamerach, została zmieniona tylko rozdzielczość, która da znakomite efekty.

RODZAJ KOMPRESJI MONITORINGU 4K

Oczywiście zmianie uległ też rodzaj kompresji, która będzie znacznie większa i opiera się na formacie JPEG2000. Taka rozdzielczość zapewni nadzwyczajną jakość, znana dotychczas technologia 4K, która popularnie wykorzystywana jest przez kino i producentów telewizorów podziała jako chwyt reklamowy, choć nowoczesny monitoring da większe możliwości i lepszy obraz. Nie ulegnie zmianie jedynie sama budowa monitoringu, która będzie taka sama jak przy znanych systemach IP, będzie opierała się głównie na komputerowych przewodach. Istotną informacją jest to, że nowoczesna sieć będzie mogła opierać się o najnowszą technologię, czyli sieciach światłowodowych.

KAMERA HEMISFERYCZNA

W nowym systemie monitoringu używana będzie kamera hemisferyczna o rozdzielności 4K, a obsługą rejestratorów zajmą się kamery posiadające rozdzielczość 12Mpx, z wysoką prędkością. Takie nowoczesne rozwiązania na pewno przypadną do gustu osobom, które cenią sobie jakość a przede wszystkim funkcjonalność sprzętu. Niestety nowoczesny system monitoringu nie będzie należał do najtańszych, bo cena będzie adekwatna do jakości.

NIEZAWODNE SYSTEMY NADZORU DLA HANDLU

Handel detaliczny wymaga zastosowania odpowiednich systemów dozorowania. Na szczególną uwagę zasługuje kamera IP SNV-6013, która charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na ataki wandalizmu, które niestety nie nalezą do rzadkości. Dzięki bardzo dobrej rozdzielczości obrazu na pewno okaże się skuteczną formą nadzoru. Idealnie sprawdzi się w hotelach, biurze oraz innych pomieszczeniach o ograniczonym metrażu.

NIEWIELKA KAMERA PRZEMYSŁOWA

Taka kamera jest dyskretna i pozwala na uzyskanie dobrej jakości obrazu. Kamera Samsung SNV-6013 umożliwia klientom samodzielną konfigurację wizyjnego dozoru. Doskonała dynamika uzyskiwania obrazu sprawia, iż kamery tego typu idealnie sprawdzą się nawet pomieszczeniach oświetlonych silnym światłem zewnętrznym. Oczywiście na korzyść tego typu kamery przemawia także jej wszechstronność użycia.

ZALETY REJESTRATORA CCTV NVR SRN-472S

Godny polecenia jest również rejestrator sieciowy NVR SRN-472S. Pozwala on w znacznym stopniu obniżyć koszty instalacji. Rejestrator posiada pojemny dysk twardy, dzięki któremu można archiwizować nagrane materiały wideo. Płynność obrazu, bardzo dobra rozdzielczość, dwa wyjścia monitorowe, dzięki którym nie ma konieczności, podłączania komputera sprawiają, iż rejestrator cieszy się dużym zainteresowaniem. Na jego korzyść przemawiają również bardzo małe wymiary, więc idealnie sprawdzi się w małych przestrzeniach. Łącząc ze sobą te dwa urządzenia, można zyskać pewność, iż dozór IT będzie najwyższej jakości. Montaż systemów jest prosty i co ważne odznacza się dużą skutecznością.