Wyślij Email biuro@juratel.com.pl
Zadzwoń teraz! +48 792 251 552
Godziny pracy Pon-Sob 9:00-18:00

Planowanie systemu monitoringu od podstaw

monitoring-we-wroclawiu, Planowanie systemu monitoringu od podstaw

Planowanie systemu monitoringu od podstaw

Różnego rodzaju systemy, dzięki którym można sprawować stały nadzór nad majątkiem, cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród klientów indywidualnych. Warto jednak rozsądnie podejść do tematu i najpierw wykonać szczegółowy plan jak faktycznie system nadzoru ma wyglądać, jakie urządzenia spełnią oczekiwania oraz gdzie zostanie zamontowany. Nie wystarczy jedynie kupić kamery i zainstalować ją przed domem. Systemy nadzoru wymagają wykonania szczegółowych planów.

Oczywiście pod uwagę należy wziąć warunki atmosferyczna, na jakie system będzie narażony, dlatego urządzenie musi być jak najwyższej jakości. Pośpiech jest złym doradcą, dlatego wcześniejsze określenie swoich potrzeb, dostosowanie sprzętu do środowiska, w jakim ma pracować, jak i wykonanie prawidłowego projektu, pomorze osiągnąć zamierzony cel. W planach należy uwzględnić jaki rodzaj monitoringu spełni oczekiwania, czy bezprzewodowy, czy raczej przewodowy. Zastosowanie systemu przewodowego da na pewno gwarancje trwałości, gdyż jest on bardzo odpory na czynniki zewnętrzne. Oczywiście wybierając system kamer bezprzewodowych, nie należy sądzić, iż nie wymaga on przewodów, bo każda kamera musi być podłączona do zasilacza lub nadajnika.

Kamery cctv przewodowe

Na pewno instalacja przewodowa bardziej sprawdzi się w domu i zapewni dłuższą żywotność. Na etapie planowania nie można zapomnieć o wyborze odpowiedniej kamery, a zwłaszcza jej rozdzielczości. Prócz monitoringu warto również zadbać o prawidłowy projekt systemu alarmowego, który również zapewni prawidłową ochronę mienia.