Alarmy we Wrocławiu

Alarmy są podstawowym narzędziem, które używanym do zapewnienia bezpieczeństwa. Jednakże rozwijające się z nadzwyczajną prędkością technologie spowodowały, że na chwilę obecną pojęcie systemu alarmowego zawiera w sobie znacznie więcej niż kamerę czy kilka czujników.

Nowoczesny system alarmowy, oprócz podstawowych funkcji, którego jest  rejestrowanie prób włamania do pomieszczenia, składa się z nowoczesnego monitoringu oraz dużej ilości możliwych konfiguracji czujników i bezpieczników. Nowoczesne systemy alarmowe to nie tylko ochrona przed włamywaczem lub napadem. To również ochrona przed czynnikami wewnętrznymi, takimi jak pożar, przeciek gazu czy zalanie wodą, które mogą się zdarzyć, kiedy nas nie ma w domu.

Rozwój nie stoi w miejscu i proste systemy alarmowe rozwinęły się do poziomu innowacyjnego systemu pod nazwą automatyka budynku, która posiada funkcję sterowania oświetleniem oraz temperaturą powietrza i wody, regulacji zraszaczy ogrodowych, sterowania bramą wjazdową, a nawet opuszczania rolet okiennych.

Wysoką pozycję na liście zalet inteligentnych alarmów zajmuje zautomatyzowanie powiadomień, które przychodzą w postaci wiadomości tekstowej czy powiadomienia z aplikacji od razu po wykryciu problemu w monitorowanej przestrzeni. Wiele urządzeń możemy monitorować na bieżąco za pomocą smartfona.

Instalacje alarmowe Wrocław

Nie warto się martwić, jeśli system alarmowy będzie się składał z produktów różnych producentów. Planowanie i montaż systemu alarmowego od Juratel to gwarancja jakości. Dla naszych klientów oferujemy tylko solidne i godne zaufania towary takich producentów jak Satel, DSC, Bosch, Siemens oraz Jablotron. Jest to zróżnicowany sprzęt wysokiej jakości, który spełni potrzeby małych obiektów z niskim poziomem zagrożenia, ale także będzie idealnie pasował do obiektów o wysokim poziomie ryzyka włamania.

Firma Juratel oferuje dla Państwa szeroką ofertę na systemy alarmowe wraz z instalacją, serwisem i pomocą techniczną na terenie nie tylko takich miast jak Wrocław, Oleśnica, Namysłów, Jelcz-Laskowice i Brzeg, ale całego województwa dolnośląskiego.

 Planowanie systemu alarmowego

Jakość pracy systemu w dużym stopniu zależy od dopasowania poszczególnych elementów. Ilość tych elementów jest dobierana indywidualnie i całkowicie zależy od wymagań i podatnych na zagrożenie punktów w chronionym pomieszczeniu, takich jak okna, drzwi, wentylatory i dach.

Podstawowym elementem systemów alarmowych są czujki ruchu, które służą do wykrywania niepożądanej obecności w pomieszczeniu. Czujki mikrofalowe, które funkcjonują na podstawie efektu Dopplera i emitują impulsy mikrofalowe o częstotliwości 10 GHz, najskuteczniej wykrywają ruch do i od czujki. Decydując się na czujniki mikrofalowe, warto pamiętać, że impulsy mogą przenikać przez niezawierające metalu przedmioty, takie jak szkło i drewno, a także nie reagują na ruch powietrza, co eliminuje możliwość włączenia alarmu przez przeciąg czy wiatr. Inną możliwością jest wybór pasywnych czujników podczerwieni, które wykrywają przedmioty i osoby na podstawie różnicy jego temperatury i temperatury pomieszczenia. Dany rodzaj czujników jest skuteczny w pomieszczeniach z kontrolowanym klimatem, bez nieszczelnych okien i drzwi, a także powinny być zamontowane na stabilnych powierzchniach i w odległości przynajmniej metra od źródła ciepła.

Choć najskuteczniejszym systemem, który jest stworzony z myślą o wyeliminowaniu wystąpienia fałszywych alarmów i pracy w bardzo trudnych warunkach za pomocą połączenie pasywnych czujników podczerwieni oraz mikrofalowych, jest system dualny. Skuteczność alarmów jest gwarantowana za pomocą tak zwanej podwójnej reakcji. Alarm zostanie włączony po tym, jak ruch zostanie wykryty przez dwa czujniki, w taki sposób nie zostanie włączony on przez przeciąg z okna czy nieszczelnych drzwi.

Dodatkowym rodzajem czujników są detektory stłuczenia szyb. Są to małe mikrofony, które z łatwością można zamontować, a w zależności od rodzaju urządzenia, każdy czujnik może rozpoznawać tłuczenie szyby na odległości do kilkunastu metrów na częstotliwości 5kHz.

Wykonane systemy alarmowe

  • Przewodowe
  • Bezprzewodowe