Nowe trendy w budownictwie – poznaj inteligentne domy Grenton!

System Smart Home Grenton to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala zarządzać w inteligentny sposób domem oraz jego otoczeniem. Technologie, które wdrożono w inteligentnych domach to nie science fiction, to najbardziej nowoczesna automatyka domowa na rynku! Jak działają inteligentne domy? Czy to rozwiązanie jest bezpieczne i komfortowe? Ile kosztuje taki system? Zapraszamy do lektury!

Czas na ekologię, czyli inteligentne domy

Systemy inteligentnych budynków działają w oparciu o szereg czujników i urządzeń, zintegrowanych razem w jeden system. To rozwiązanie, które niesie za sobą wiele różnych korzyści. Jedną z nich jest ekologiczny charakter.
Inteligentny dom to dom przyjazny dla środowiska i energooszczędny. Systemy inteligentnych domów mogą monitorować dom i ogród, sterować w sposób zaawansowany oświetleniem, zintegrować źródła ciepła oraz zoptymalizować zużycie energii elektrycznej. To rozwiązanie, które może się przyczynić do poprawy funkcjonalności budynku, obniżenia kosztów eksploatacyjnych oraz zredukowania emisji zanieczyszczeń.

grenton-wyswietlacz

Oszczędzaj z systemem Smart Home Grenton!

Inteligentne domy wyróżnia efektywny system gospodarowania energią i wodą oraz integracja różnych rozwiązań zastosowanych w domu. System wspomaga sterowanie klimatyzacją, oświetleniem oraz wentylacją, a także pozwala regulować ogrzewanie i obniżać lub podwyższać temperaturę w pomieszczeniach. Systemy alarmowe Wrocław.

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem i klimatyzacją, videodomofonem prowadzi do zminimalizowania wydatków związanych z poborem energii. W efekcie można znacznie obniżyć koszty eksploatacyjne oraz opłaty za media!
Instalację warto zintegrować z systemem alarmowym. Wtedy czujniki będą się uruchamiać pod wpływem obecności lub nieobecności domowników. W czasie, gdy nikogo nie ma w domu, system będzie wygaszać lampy, wyłączać odbiorniki prądu i blokować zawory wody oraz gazu.

Komfort i bezpieczeństwo

Inteligentny dom to dom komfortowy i bezpieczny. System można zintegrować z monitoringiem i alarmami w domu. Aktywacja alarmu przez osoby nierozpoznane przez czujniki inteligentnego domu doprowadzi do szeregu różnych zdarzeń, takich jak na przykład uruchomienie syreny i wysłanie powiadomienia do domowników. System może także symulować zachowania domowników pod ich nieobecność, by zdezorientować potencjalnych włamywaczy.

Ile kosztuje inteligentny dom?

Systemy inteligentnych domów można rozbudowywać zgodnie z preferencjami. Prosty system to wydatek rzędu 2 – 3 tysięcy złotych. Rozbudowane wersje to już koszt od 6 tysięcy w górę. Systemy można stosować zarówno w domach, jak i w mieszkaniach, optymalizując sterowanie oświetleniem, elektroniką oraz ogrzewaniem lokalu.

System można zainstalować zarówno w trakcie budowy domu, jak i po jej zakończeniu. Dzięki temu, że system jest bezinwazyjny, można go instalować także w tych budynkach, które już są zamieszkałe. To inwestycja, która bardzo szybko się zwraca – na oszczędności można liczyć w trakcie eksploatacji!

automatyka-domu-wroclaw