Monitoring we Wrocławiu

Monitoring jest nieodłączną częścią systemów bezpieczeństwa na całym świecie i jest stosowany nie tylko w przedsiębiorstwach, fabrykach i biurach, ale także coraz częściej są wybierane przez klientów prywatnych. Nowoczesne kamery, to nie tylko obraz na ekranie, ale również mnóstwo dodatkowych funkcji, które służą wygodzie i zapewnieniu bezpieczeństwa monitorowanej przestrzeni w najwyższym stopniu.

Najbardziej rozpowszechnionymi dodatkami są czujniki ruchu, które aktywują monitoring w odpowiednim momencie oraz wysyłają powiadomienie alarmowe o włamaniu do pomieszczenia. Bardziej wymagający klienci mogą również skorzystać z czujników pozwalających kamerom rozpoznać zalanie pomieszczenia wodą, pożar czy nawet użycie niewidocznych dla ludzkiego oka gazów.

Montaż kamer Wrocław

Monitoring w domu jednorodzinnym, mieszkaniu czy biurze zwiększa popularność wraz z rozwojem technologii inteligentnego budynku.  Zapewnienie bezpieczeństwa własnego domu i naszych bliskich jest jednym z najsilniejszych instynktów, a współczesne technologie upraszczają nam to zadanie. Instalacja zajmuje nie więcej niż kilka dni, a monitoring i sterowanie dostępne jest w postaci małej aplikacji, która jest kompatybilna z większością dostępnych systemów operacyjnych.

Wybór odpowiedniego systemu monitoringu w pełni zależy od pomieszczenia i warunków, przy których powinien dany system bezbłędnie funkcjonować. Pierwszym pytaniem, które powstaje, jest wybór między monitoringiem IP oraz analogowym CCTV. Aktualnie monitoring IP jest najczęściej wybieraną opcją, ale warto pamiętać, że decyzja powinna być dokonana w zależności od kondycji sieci komputerowej i urządzeń sieciowych.

Kamery i systemy monitoringu IP w porównaniu do analogowych posiadają wiele zalet, jakość obrazu, możliwość odczytywania tablic rejestracyjnych, a następnie sterowanie szlabanem, kompatybilność z systemami alarmowymi lub z inteligentnym domem.

 Planowanie telewizji przemysłowej

Następnym bardzo ważnym pytaniem przy dopasowaniu systemów monitoringu do indywidualnych potrzeb jest wybór między przewodowym i bezprzewodowym systemem. Każdy z tych systemów ma swoje wady i zalety, które można idealnie dopasować do pomieszczenia, zabezpieczenia i sposobu dostępu.

Dla rozległych systemów monitoringowych najczęściej stosowane są systemy przewodowe, których największą zaletą jest odporność na zewnętrzne czynniki, takie jak złe warunki pogodowe,  które znacznie komplikują bezprzewodowe przekazanie danych. Również prawdopodobieństwo włamania do systemu przewodowego jest wiele razy niższe niż w przypadku systemów bezprzewodowych. Oprócz różnicy funkcjonalnej istnieje także różnica cenowa, która w przypadku monitoringu bezprzewodowego jest znacznie wyższa. Właśnie dlatego systemy bezprzewodowe są częściej stosowane dla systemów domowych oraz dla małych biur. Godne uwagi są rozwiązania bezprzewodowe firmy CamSat. Pamiętajmy jednak, że wysyłamy bezprzewodowo tylko obraz lub dźwięk. Zasilanie musi zostać doprowadzone przewodowo do każdej kamery.

Firma Juratel z Wrocławia oferuje dla swoich klientów kompleksową obsługę z zakresu wyboru, instalacji i montażu telewizji przemysłowej. Profesjonalne systemy monitoringu instalowane przez Juratel, to sprzęt (kamery, rejestratory) i oprogramowanie wysokiej jakości od takich światowych marek jak Samsung, MPL, Hikvision, BCS, Novus oraz Bosch SECURITY. Dla wygody klientów nasi fachowcy przeprowadzają montaż oraz w razie potrzeby remont monitoringu na terenie Wrocławia i całego województwa dolnośląskiego.

Klienci wybierają:

  • Kamery IP
  • Kamery analogowe