Domofony we Wrocławiu

Środki bezpieczeństwa w naszym życiu codziennym stały się na tyle rozpowszechnione, że często nie zastanawiamy się nad ich funkcjonowaniem i nie zdajemy sobie sprawy z ich skuteczności. Takim urządzeniem, które używane jest w prawie każdym budynku mieszkalnym i domu jednorodzinnym w Polsce jest domofon.

Wśród innych systemów bezpieczeństwa, domofony są bardzo proste i polegają na połączeniu bramofonu, który jest montowany przy bramie czy drzwiach wejściowych oraz unifonu w postaci słuchawki bądź ekranu, w przypadku wideofonów, zamontowanego w mieszkaniu.

Na pierwszy rzut oka wszystkie domofony są takie same i niczym się nie różnią, ale diabeł tkwi w szczegółach. Do wyboru domofonu, tak jak i każdego innego sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo, warto podchodzić z nadzwyczajną ostrożnością.

Domofon cyfrowy czy analogowy?

Duży wybór pozwala na dopasowanie urządzenia, które będzie odpowiadało wszystkim wymogom, nawet najbardziej wymagającego klienta. Warto pamiętać, że, jak i większość urządzeń, dostępne są domofony cyfrowe i analogowe. Analogowe urządzenia są tańsze, ale instalacja takiego urządzenia wymaga położenia wielożyłowego kabla, dlatego takie domofony są dobrym pomysłem przy nowych instalacjach. W przypadku modernizacji istniejącej instalacji domofonowej, przed zakupem, należy sprawdzić stan techniczny przewodów.

W przypadku, gdzie domofony są wybierane dla budynków z nadzwyczaj dużą ilością mieszkańców zalecany wybór domofonów cyfrowych, które przekazują dane za pomocą sygnału, co pozwala na podłączenie znacznie większej ilości unifonów do jednego bramofonu. Jakość dźwięku w nowoczesnych cyfrowych domofonach jest wyższa, a także pojawiła się możliwość przekazywania wideo w dużej rozdzielczości w wideofonach. Różnica między domofonem i wideofonem polega na dodaniu ekranu i kamery na bramofonie oraz na unifonie.

Taka rozmowa w dużym stopniu przypomina wideokonferencję przez internet, a dla wygody użytkownika pozwala na wyłączenie wideo i pozostawienie tylko funkcji rozmowy telefonicznej. Zaawansowane wideofony również mogą służyć jako monitoring z zdalnym dostępem, jest to świetny dodatek dla tych, którzy dużo czasu spędzają poza domem. Zdalny dostęp jest dokonywany za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która bezpośrednio łączy telefon komórkowy z unifonem w domu.

Co wybrać domofon czy wideodomofon?

Wideofon czy domofon? Cyfrowy czy analogowy? Najpierw warto się zastanowić nad wyborem odpowiedniego producenta. Domofony takich producentów jak Commax, Urmet, ACO, Kenwei i BPT cieszą się dużą popularnością nie tylko na terenie Polski, ale także i poza jej granicami.

Domofony, wideofony i duży szereg systemów bezpieczeństwa oferowane przez powyższych producentów są standardem niezawodności, która powstała w wyniku wieloletniej pracy i połączenia doświadczenia najlepszych fachowców w branży systemów zabezpieczeń.

Juratel zajmuje się kompleksową obsługą firmowych i indywidualnych klientów na terenie całego województwa dolnośląskiego, a w szczególności takich miast jak Wrocław, Jelcz-Laskowice, Oleśnica, Namysłów i Brzeg. Świadczymy usługi kompleksowe, które zawierają doradztwo przy wyborze produktu, montaż oraz serwisowanie w razie jakichkolwiek problemów występujących w trakcie użytkowania sprzętu. Nie tylko pomagamy w planowaniu i montażu nowego systemu, ale także oferujemy usługi w zakresie modernizacji, rozszerzenia i ulepszenia już istniejących systemów.