Wyślij Email biuro@juratel.com.pl
Zadzwoń teraz! +48 792 251 552
Godziny pracy Pon-Sob 9:00-18:00

Bezpieczny dom dzięki monitoringowi

bezpieczny-dom

Bezpieczny dom dzięki monitoringowi

Popularność systemu monitoringu z dnia na dzień zyska coraz większa popularność. Jest to bardzo dobry sposób ochrony własnego mienia przed włamaniem. Idealnie sprawdzi się zarówno w dużych firmach, jak i w domach prywatnych, gdzie chętnie jest montowany. Najczęściej montowane są kamery sieciowe, cóż nie są kosztowne i można przebierać wśród różnych modeli, jednak sugerowanie się jedynie ceną, a nie faktycznymi potrzebami nie zapewni prawidłowej ochrony.

Rozdzielczość kamery cctv

Przed zakupem warto zastanowić się jaki obraz będzie potrzebny, ogólny czy szczegółowy, jakie oświetlenie jest zamontowane w miejscu, gdzie ma pracować kamera, a także czy będzie narażona bezpośrednio na czynniki atmosferyczne. Dobrym wyborem będzie zakup monitoringu o wysokiej rozdzielczości, który charakteryzuje się bardzo dobrą jakością obrazu. Taki sprzęt nie jest tani, ale na pewno da zadowalające efekty. Same parametry urządzenia również powinny być brane pod uwagę przy zakupie, a także szczelność, jaką posiada. Wbrew pozorom nie jest łatwo wybrać dobre urządzenie, zwłaszcza iż na rynku jest bardzo wiele modeli o różnej cenie i rozdzielczości.

Obszar widzenia kamery przemysłowej

Jeśli monitoring ma służyć w domu, nie należy zapominać o wcześniejszym sprawdzeniu jaki zasięg posiada, to znaczy jaką przestrzeń obejmuje. W tym przypadku polecane są małe dyskretne kamery, które nie będą rzucały się w oczy, a także nie zepsują ogólnej wizualizacji budynku. Szczególnie polecane są kamery sieciowe, posiadające wysoką jakość, więc warto je wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru.