Wyślij Email biuro@juratel.com.pl
Zadzwoń teraz! +48 792 251 552
Godziny pracy Pon-Sob 9:00-18:00

Nowoczesny monitoring 4K

kamery-4k

Nowoczesny monitoring 4K

Nowoczesny o wysokiej rozdzielczości monitoring 4K zapewni idealny poziom obrazu, jak i znacznie poprawi jego jakość. Dotychczas taką rozdzielczość można było spotkać jedynie przy telewizji, jednak nowoczesne rozwiązania technologiczne idealnie sprawdzą się także w systemach do stałego monitorowania. Taki rodzaj monitoringu opiera się na istniejących już rejestratorach IP i kamerach, została zmieniona tylko rozdzielczość, która da znakomite efekty.

Rodzaj kompresji monitoringu 4K

Oczywiście zmianie uległ też rodzaj kompresji, która będzie znacznie większa i opiera się na formacie JPEG2000. Taka rozdzielczość zapewni nadzwyczajną jakość, znana dotychczas technologia 4K, która popularnie wykorzystywana jest przez kino i producentów telewizorów podziała jako chwyt reklamowy, choć nowoczesny monitoring da większe możliwości i lepszy obraz. Nie ulegnie zmianie jedynie sama budowa monitoringu, która będzie taka sama jak przy znanych systemach IP, będzie opierała się głównie na komputerowych przewodach. Istotną informacją jest to, że nowoczesna sieć będzie mogła opierać się o najnowszą technologię, czyli sieciach światłowodowych.

Kamera hemisferyczna

W nowym systemie monitoringu używana będzie kamera hemisferyczna o rozdzielności 4K, a obsługą rejestratorów zajmą się kamery posiadające rozdzielczość 12Mpx, z wysoką prędkością. Takie nowoczesne rozwiązania na pewno przypadną do gustu osobom, które cenią sobie jakość a przede wszystkim funkcjonalność sprzętu. Niestety nowoczesny system monitoringu nie będzie należał do najtańszych, bo cena będzie adekwatna do jakości.